Apple Store
Google Play

ASO-оптимізація гри в App Store та Google Play. З чого почати?

Алена Content Writer
Альона / Content Writer
10 Чер 22
36
ASO оптимизация игры

Розкрутка гри за допомогою ASO-оптимізації ― must do у 2022. Проте одразу потрібно налаштовувати себе на довгострокову перспективу.

ASO ― це шахівниця, в якій ви продумуєте ходи, вивчаєте пошукові запити, розробляєте різні варіанти та робите хід ― далі відстежуєте результати, поступово змінюєте ті чи інші складові, і знову відслідковуєте результати.

Може настати момент, коли ви зрозумієте, що перший тестовий варіант приносив більше конверсій і вам доведеться повертатися до нього.

1. Що таке ASO-оптимізація гри?

ASO (App Store Optimization) ― це комплекс інструментів та дій, які спрямовані на просування гри або мобільного додатку всередині App Store та Google Play. ASO-оптимізація передбачає роботу над сторінкою вашого товару в маркеті.

Оптимізація спрямована одночасно і на залучення нових користувачів, і на пошукові алгоритми сервісів, які обробляють ключові запити й пропонують релевантні варіанти.

ASO Optimization

Рис. 1 – Як думаєте, опис якої гри більше зрозумілий користувачеві?

ASO вважається безкоштовним інструментом просування гри, оскільки оптимізація не потребує додаткової оплати за рекламу чи покази. Трафік від завантаження буде вважатися органічним (не купленим), а значить взаємодія реальних користувачів з додатком допоможе отримати чесний фідбек.

2. Які тенденції оптимізації у 2022 і до чого це призведе?

Тенденції використання ASO-оптимізації у просуванні ігор в App Store та Google Play цього року помітно змінилися. Зараз процес оптимізації став неодмінною частиною комплексної маркетингової стратегії, спрямованої на конверсії, тобто установки, а не на релевантні ключові слова.

Що змінилося і чому це важливо?

 • Підхід розробника.

Раніше розробники завантажували ігри, деякі з них навіть були очікувані користувачами, про деякі розповідали друзі, а щось знаходили самі у рекомендаціях маркету. Для розробника було важливо, щоб його продукт встановили тут і зараз. Зараз модель розробника «я зробив і я ділюся» трансформувалася в модель «спробуйте, може вам сподобається». І причина цьому – величезна конкуренція.

 • Довгострокова перспектива.

Якщо користувач встановив гру і через кілька днів її видалив, написав поганий відгук, з ймовірністю 90% App Store та Google Play видалять такий контент та заблокують розробника. Тому девелоперам разом із командами доводиться працювати «в довгу», застосовуючи комплексні маркетингові стратегії.

 • Вивчення споживача.

Через зміщення акценту з продукту на користувача, видавцям ігор доводиться ретельно вивчати свого відвідувача, прислухатися до відгуків, бути активним у соціальному полі: мало просто випустити гру, важливо розповідати про саму компанію, щоб вибудувати довгі довірчі відносини.

Стикеры игр

Рис. 2 – Приємна плюшка у вигляді стікерів з улюбленими героями ігор

Всі ці помітні зміни призведуть до ще більш детального опрацювання ASO, оскільки в основі оптимізації покладено аналіз цільової аудиторії, у тому числі релевантних пошукових запитів, які сприяють органічному пошуковому просуванню.

3. З чого складається ASO-оптимізація.

На якому б етапі ви не знаходилися: на старті розробки гри, тестуванні, презентації, релізі програми, активному просуванні, ― оптимізація метаданих завжди сприятиме більш ефективному пошуку вашої гри.

Важливо враховувати, що в App Store та Google Play різні фактори ранжування утиліт, по-різному працюють пошукові алгоритми, що індексують різні метадані.

Ми підготували зручну табличку, щоб ви не заплуталися:

Що індексується App Store Google Play
Назва + +
Підзаголовок + відсутній
Короткий опис відсутній +
Ключові слова + +
Опис +
Відгуки +
Рейтинг +
Що нового + відсутній

 

App Store

Рис. 3 – Метадані, що індексуються в App Store

Google Play

Рис. 4 – Метадані, що індексуються в Google Play

Оптимізувати метадані ігор набагато складніше, ніж додатків. При пошуку утиліт користувачі описують функціонал, а не конкретну назву, наприклад: англійська, таксі тощо. Після чого вони обирають перші із додатків, які їм пропонує пошукова видача.

З іграми такий пошук не спрацює, оскільки назва гри швидше за все буде брендовою, і вам потрібно бути відомими, щоб вас шукали за унікальною назвою.

ASO-оптимізація складається з текстової та візуальної. Далі ми пройдемося по кожному пункту окремо та поділимося корисними лайфхаками оптимізації метаданих в іграх.

Назва гри. Назва має повністю відповідати суті гри: NBA, FIFA, Racing тощо. У маркетах є категорії ігор, є рекомендації, добірки — саме там вас знайде зацікавлений користувач. Однак якщо хочете бути в пошуковій видачі, доведеться використовувати ключові запити у назві.

key words in the name

Рис. 5 – Приклад використання ключових слів у назві

Підзаголовок. Це поле доступне тільки для App Store, і саме в ньому ви можете розповісти трохи більше про свою гру. Часто у підзаголовку розробники вказують жанр гри.

Наприклад, підзаголовок: симулятор керування літака або трактора, а сама гра знаходиться в розділі Перегони.

Якщо ваша гра для компанії або це головоломка, розкажіть, чого очікувати користувачам, що цікавого у вашій грі. Це допоможе людям визначитися з вибором серед різноманітності пропозицій.

key words app

Рис. 6 – Приклад підзаголовків

Ключові слова. В App Store ви самостійно заповнюєте це поле на основі детально опрацьованого семантичного ядра. У Google Play ключові слова автоматично підтягнуться з основного опису, тому складати опис також рекомендуємо за допомогою пошукових ключів.

keywords-field

Рис. 7 — Поле ключових слів у App Store Connect

Опис. В обох маркетах довжина опису складає 4000 символів, і цього достатньо, щоб розповісти про свій продукт.

Є невеликий нюанс — ви просуваєте гру! Користувачеві зручніше швидко звантажити її, затестити і видалити, якщо не сподобається, ніж читати довжелезний опис. Але ми пам’ятаємо, що опис — це частина метаданих, що індексуються, та впливають на пошукову видачу. Тому опис має бути лаконічним, розбитим на пункти, без довгих речень та хитромудрих виразів. А також весь час пам’ятайте, що ви не вихваляєтесь своїм продуктом, а пропонуєте спробувати дуже круту іграшку.

Apps Descriptions

Рис. 8 – Як думаєте, цей опис можна дочитати до кінця?

З текстовими полями розібралися, перейдемо до візуальних. Адже саме яскраві креативи у просуванні ігор впливають на рішення користувачів про звантаження.

Іконка. Дивлячись на іконку в загальному списку пошукової видачі, у користувача має виникнути асоціація з його запитом. Також іконка має запам’ятатися — дуже часто люди не пам’ятають назви гри, вони показують друзям картинку або пояснюють, що на ній зображено, якого вона кольору.

apps icon

Рис. 9 – Приклад вдало підібраних іконок

Скриншоти. Саме зі скриншотів користувач побачить, яка гра зсередини, що на нього чекає, чи подобається йому взагалі задум. Скриншоти повинні бути інформативними, оскільки дивлячись на них користувач вивчає гру. Всього кілька секунд потрібно, щоб людина прийняла рішення, і на його рішення може вплинути абсолютно все: колір, шрифт, персонажі, інтерфейс, будь-яка дрібниця. Передбачайте питання свого клієнта, наперед відповідайте на них за допомогою скриншотів та опису.

Очевидним трендом останніх років стали відеокреативи. Саме відео найкраще занурить користувача у світ вашої гри та покаже усі її сторони.

Отже, щоб зробити гру видимою для пошукових систем, ми оптимізуємо текстові метадані (назва, підзаголовок, опис та ключові слова), а щоб користувач затримався на сторінці та звантажив нашу гру ― ми оптимізуємо візуальні та контекстуальні дані (іконку та скриншоти, відгуки та рейтинг, поле «Що нового»).

4. З чого почати ASO-оптимізацію гри?

З вивчення свого користувача.

Дійте за планом і будьте готові приділити цьому етапу багато часу.

 1. Складіть детальний портрет своєї аудиторії.
 2. Сегментуйте її на групи.
 3. Спробуйте знайти подібні спільноти у соціальних мережах, форумах, блогах, та по можливості спробуйте затестити гру, зафіксувати результати.
 4. Проаналізуйте ключових конкурентів, чим вони схожі, чим, навпаки, відрізняються. Визначтеся з метою вашого продукту.
 5. Якщо у вас одна мета – розвага, це просто чудово!
 6. Вивчіть мову свого користувача: про що він думає, чого потребує, як формулює пошуковий запит.
 7. Складіть семантичне ядро.
 8. Визначтеся з короткостроковими та довгостроковими результатами, тобто до чого ви прагнете.
 9. Зберіть усю проаналізовану інформацію в одну таблицю. Це ваша стратегія.
 10. При необхідності додавайте пункти, завдання.
 11. Тільки після цього приступайте до роботи з метаданими.

More news
Apple Store

Локалі App Store

10 Чер 22
20
Apple Store

Що змінилося в App Store з виходом iOS 15 та як це вплине на ASO?

Альона
10 Чер 22
29
Apple Store
Google Play

ТОП-5 помилок ASO-оптимізації мобільного додатка

Альона
10 Чер 22
35
Стежте за нами

  2021 Всі права захищені